DESKY


Deskami máme na mysli samostatné desky na uchování Vašich materiálů, které nemohou být z různých důvodů svázány. V tomto směru našich služeb využívají hodně architekti, jejichž plány a výkresy musí být samostatně a přitom pohromadě, přičemž se jedná dosti často o materiály velkých formátů. Ti zpravidla žádají desky s klapnami, aby nic z desek nevypadlo v případě, že jejich práce zahrnuje nákresy různých formátů. A tím se vlastně už dostáváme přímo k věci. Desky s klapnami dosahují výše popsaných možností právě díky klapnám, které zabraňují vypadávání materiálů po třech stranách, kde není hřbet a navíc se opatřují tkanicemi, kterými je možné desky sešněrovat, aby manipulace s nimi byla pohodlná a desky se samovolně neotvíraly.
Ceny u desek s potahovanými klapnami se pohybují od 340,- Kč za formát A4 a 525,- Kč za desky na formát A3. Možné je udělat i desky s klapnami kartonovými, kde jsou ceny pro zmíněné formáty zhruba o 60,- až 80,- Kč nižší.

Běžně rovněž vyrábíme tzv. věnovací desky, které mohou býti různě zdobené a hodí s k příležitostem, kdy chcete někomu například udělit diplom a nechcete mu jej předávat jen tak, nebo jako v případě spodní fotografie na této stránce je můžete využít jako desky na účet.
Cenové relace u věnovacích desek jsou od 228,- Kč za desky na formát A4.

Zmíníme ještě desky na jídelní lístky jejichž popis snad ani není nutné více rozvádět, neboť jste určitě již nějaké viděli.
U desek na jídelní lístky se ceny pohybují od 330,- Kč za desky na formát A4.

Děláme též fasciklové desky, které tvoří dvě samostatné desky s libovolným potahem, spojené tkanicemi, jejichž délka určuje možnosti síly uchovávaných materiálů.
V případě potahovaných fasciklových desek jsou ceny již od 185,- Kč za jeden pár desek na formát A4 i s tkanicemi.

Vyrobit jsme samozřejmě schopni i desky na šrouby, které se běžně používají na fotoalba.
Desky na šrouby je možné u nás pořídit již od 205,- Kč za jeden pár desek na formát A4.

Ještě pro upřesnění, výraz "desky na formát XY" používáme proto, že fakticky musí být ty které desky větší než daný formát.
Pro ilustraci Vám opět nabízíme pár fotografií.
Desky na jídelní lístky, potažené v umělé kůži, se zdobným zlatým potiskem v kombinaci se slepotiskem (plastický tisk bez barvy) a mosaznými rohy. Vnitřní uspořádání desek si můžete prohlédnout níže. Tyto desky jsou svým zpracováním na hranici s luxusními pracemi a možná i lehce za touto hranicí. Jejich cena byla stanovena na 820,- Kč.
Systém úchycení fólií v deskách z předešlého obázku. Fólie jsou proděrovány a vevázány do tzv. křidélek ozdobnou šňůrkou, která je zakončena estetickým uzlíkem a roztřepením. Křidélka jsou potažena vhodným pevným materiálem. Nutno podotknout, že tyto desky v menším formátu je možné též využít jako stylové fotoalbum.
Pohled do věnovacích desek, vyrobených na zakázku co nejpodobněji deskám na předešlých fotografiích, čemuž odpovídá i cena. Ceny věnovacích desek obecně jsme zmínili již dříve, zastavit bychom se ovšem měli na úchyty materiálů v tomto druhu desek. Zde například vidíte velké rohové uchycení v barvě potahu, ale je možné udělat i růžky menší na dvou i více stranách výlepu, případně použít ve hřbetě zdobnou šňůrku či gumičku v případě, kdy se do desek má vkládat list(y) přeložený na půl.


TrHal SwX. (design) a Knihařství Halfar (c) 2003